S-a afisat programul concursului Musica Vera 2017

PROGRAMUL CONCURSULUI NATIONAL DE INTERPRETARE MUSICA VERA 2017

Probele de concurs se vor desfasura la SALA ELIAD a Centrului Cultural Casa Artelor Sector 3, Bucuresti, bd. Mircea Voda, nr. 5 (la 5 minute de mers pe jos de Scoala de Muzica BRIO).

La 19.06.2017, incepand cu orele 19,00, toti concurentii, indiferent de rezultate, sunt invitati sa participe la Gala de premiere care va avea loc in Sala Mare a Colegiului National de Muzica „George Enescu” din Bucuresti

SAMBATA, 17 iunie 2017
Interval orar: 12,30 – 13,10 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 12,20)

SECTIUNEA CANTO – grupa pana in 6 ani – INCEPATOR
1. Hanceriuc Sofia-Maria, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 7-8 ani – INCEPATOR
1. Ciocănescu Eric-Mario, Bucuresti
2. Nemoianu Ioana, Bucuresti
3. Rădulescu Teodora Andreea, Bucuresti
4. Teodorescu Leonard-David, Bucuresti
5. Toma Daria -Alexandra, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 7-8 ani – AVANSAT
1. Budescu Crina Ioana, Galați

SECTIUNEA CANTO – grupa 9-10 ani – AVANSAT
1. Comişan Sara-Maria, Bucuresti
2. Hardon Miriam Ariana, Galati

SAMBATA, 17 iunie 2017
Interval orar: 13,15 – 14,05(Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 13,05)

SECTIUNEA PIAN – Grupa 9-10 ani – INCEPATOR
1. Ciobanu Raluca, Bucuresti
2. Dascăl Eduard, Bucuresti
3. Enache Miruna, Bucuresti
4. Gavrilă Andrei, Bucuresti
5. Gheorghe Călin, Bucuresti
6. Iştoc Maria-Izabela, Bucuresti
7. Man Daria Maria, Bucuresti
8. Necşulescu Alesia Cătălina, Bucuresti
9. Niţu Catinca Alexandra, Bucuresti
10. Palade Irina, Bucuresti
11. Staicu Filip, Bucuresti
12. Tiron Mihai-Teodor, Bucuresti

SAMBATA, 17 iunie 2017
Interval orar: 14,10 – 14,50(Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 14,05)

SECTIUNEA PIAN – grupa 7-8 ani – AVANSAT
1. Gheorghe Cristian Adrian, Bucuresti
2. Pughin Maria, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 9-10 ani – AVANSAT
1. Ciurescu Bianca Mihaeala, Bucuresti
2. Constantin Albert-Octavian, Bucuresti
3. Hardon Miriam-Ariana, Galati
4. Imbrea Robert, Bucuresti
5. Manolache Sebastian Ştefan, Bucuresti
6. Preda Daria Teodora, Bucuresti

SAMBATA, 17 iunie 2017
Interval orar: 14,55 – 15,45(Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 14,50)

SECTIUNEA FLAUT – grupa 11-12 ani – INCEPATOR
1. Preda Ariadna Maria, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN- grupa 11-12 ani – INCEPATOR
1. Ciobotea Letiţia-Maria, Pitesti
2. Dănciulescu Elena-Alexia, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 11-12 ani – AVANSAT
1. Feleagă Maria, Bucuresti
2. Ghiţă Mara Daniela, Bucuresti

SECTIUNEA CHITARA – grupa 11-12 ani – INCEPATOR
1. Ciobotea Letiţia-Maria, Pitesti

SECTIUNEA CANTO -grupa 11-12 ani – INCEPATOR
1. Constantin Georgiana Mădălina, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO -grupa 11-12 ani – AVANSAT
1. Bană Inona-Luiza, Bucuresti
2. Florea Rebecca Elena, Bucuresti
3. Hanu Bianca Andreea, Ploiesti

SAMBATA, 17 iunie 2017
Interval orar: 15,50 – 16,40(Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 15,45)

SECTIUNEA CANTO – grupa 15-16 ani – INCEPATOR
1. Şlir Beatrice-Florentina, Ilfov

SECTIUNEA CANTO – grupa 17-18 ani – INCEPATOR
1. Anton Alexandru, Bucuresti
2. Voinea Andreea-Ştefania, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 17-18 ani – INCEPATOR
1. Anton Alexandru, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 15-16 ani – AVANSAT
1. Asiminei Alexandra, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 17-18 ani – AVANSAT
1. Ivănuţă Andrei Lucian, Bucuresti

SECTIUNEA CHITARA – grupa 17-18 ani – AVANSAT
1. Anton Alexandru, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa peste 19 ani – AVANSAT
1. Alexandru-Berlic Florentina, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa peste 19 ani – AVANSAT
1. Brezeanu Constantin, Bucuresti
2. Paraschivescu Andreea, Bucuresti

DUMINICA, 18 iunie 2017
Interval orar: 11,00 – 11,25 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 10,50)

SECTIUNEA CANTO – grupa 9-10 ani – INCEPATOR
1. Iştoc Maria-Izabela, Bucuresti
2. Durină Maria-Diana, Ialomita
3. Neaţu Daria, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa pana in 6 ani – INCEPATOR
1. Pătru Nicole, Bucuresti
2. Hanceriuc Sofia-Maria, Bucuresti

DUMINICA
Interval orar: 11,30 – 12,50 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 11,25)

SECTIUNEA PIAN – grupa 7-8 ani – INCEPATOR
1. Chituc Ştefan –Andrei, Bucuresti
2. Diţ Nora Maria, Bucuresti
3. Huzum Elena Alexandra, Ilfov
4. Iordache Elena, Bucuresti
5. Işvan Karina, Bucuresti
6. Işvan Mark, Bucuresti
7. Lungu Anca-Lorena, Bucuresti
8. Manolache Răzvan Constantin, Bucuresti
9. Năstase Isabela Andreea, Ilfov
10. Negru Ştefan, Bucuresti
11. Părăian Ioana Rebeca, Bucuresti
12. Pătru Ion, Bucuresti
13. Stoian Matei – Robert, Bucuresti
14. Stoica Mihnea Teodor, Bucuresti
15. Teodorescu Leonard-David, Bucuresti
16. Yahya Adam-Marwin, Bucuresti
17. Zetu Caterina – Maria, Bucuresti

DUMINICA, 18 iunie 2017
Interval orar: 12,55 – 14,00 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 12,50)

SECTIUNEA CHITARA – grupa 7-8 ani – AVANSAT
1. Teodorescu Adrian-Constantin, Bucuresti

SECTIUNEA VIOARA – grupa 7-8 ani – INCEPATOR
1. Iordache Valentin-George, Calarasi

SECTIUNEA VIOARA – grupa 11-12 ani – AVANSAT
1. Fota Alexandru Iulian, Timisoara

SECTIUNEA PIAN – grupa 13-14 ani – INCEPATOR
1. Călin Irina Maria, Bucuresti
2. Tărâţă- Sfetcu Matei, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 13-14 ani – AVANSAT
1. Albiţa Alexandru Ioan, Bucuresti
2. Constantin Iarin Eduard, Bucuresti
3. Oprea Maria Emilia, Bucuresti
4. Roşu Vlad-Andrei, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 15-16 ani – INCEPATOR
1.Balcinoiu Anca Beatriz, Ilfov

SECTIUNEA CANTO – grupa 13-14 ani – INCEPATOR
1. Ionescu Adrian, Bucuresti
2. Cristache – Şerbănescu Alexia – Paula, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 13-14 ani – AVANSAT
1. Călinescu Andreea-Maria, Bucuresti
2. Gitoi Cosmin, Bucuresti
3. Sorial Sherif, Bucuresti
4. Vagaon Valentina, Bucuresti

Regulamentul si baremul de jurizare il puteti accesa in sectiunea Avizier de pe pagina noastra online (click aici)