PROGRAM CONCURSUL NATIONAL DE INTERPRETARE MUSICA VERA 2019, ed. a V-a

Probele de concurs se vor desfasura la SALA de AUDITII a Muzeului George Enescu din Bucuresti (click pentru detalii), Bucuresti, Calea Victoriei, nr. 141 (Casa cu Lei) – la 5 minute de mers pe jos de statia de metrou Piata Victoriei

SAMBATA, 11 mai 2019
Interval orar: 11:00 – 12:00 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 10:45 )
SECTIUNEA PIAN – grupa pana in 7 ani – INCEPATORI
1. Patrauceanu Havrisciuc Eduard Stefan, Bucuresti
2. Pop Andrei, Bucuresti

SECTIUNEA VIOARA – grupa 7-8 ani – INCEPATORI
1. Picoche Remi, Bucuresti

SECTIUNEA CHITARA – grupa 9-10 ani – INCEPATORI
1. Dragomir Letitia, Bucuresti
2. Grama Andrei, Bucuresti
3. Ilie Daniel-Andrei, Bucuresti

SECTIUNEA CHITARA – grupa 9-10 ani – AVANSATI
1.Picoche Clementine, Bucuresti
12:00 – 12:30 – PREMIEREA CONCURENTILOR

SAMBATA, 11 mai 2019
Interval orar: 12:30 – 13.30 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 12:15 )
SECTIUNEA CHITARA – grupa 11-12 ani – INCEPATORI
1. Mozas Denisa Maria, Bucuresti

SECTIUNEA CHITARA – grupa 11-12 ani – AVANSATI
1. Mireanu Alexandru, Bucuresti
2. Vasile Eduard Mihai, Bucuresti

SECTIUNEA CHITARA – grupa 13-14 ani – AVANSATI
1. Nicolae Stefan, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 9-10 ani – INCEPATORI
1. Dragomir Irina, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 11-12 ani – INCEPATORI
1. Pitigoi Denisa Elena, Bucuresti
2. Sirbu Maria Sabina, Bucuresti
13:00 – 13:30 – PREMIEREA CONCURENTILOR

DUMINICA, 12 mai 2019
Interval orar: 11:30 – 12:30 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 11:15)
SECTIUNEA PIAN – grupa 9-10 ani – INCEPATORI
1. Ardeleanu Andrei-Emilian, Bucuresti
2. Cojanu Anastasia-Ioana, Bucuresti
3. Cretu Carla-Ioana, Bucuresti
4. Ditescu Tudor, Bucuresti
5. Lazarescu Maria Andra, Bucuresti
6. Mitrea Carina Andreea, Bucuresti
7. Petre Irina Maria, Bucuresti
8. Radu Daria Maria, Bucuresti
9. Rosu Mario-Lucian, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 11-12 ani – AVANSATI
1. Ardeleanu Stefan, Bucuresti
2. Gheorghe Calin, Bucuresti
3. Preda Daria Teodora, Bucuresti
4. Staicu Filip Antonio, Bucuresti
12.30 – 13:00 – PREMIEREA CONCURENTILOR

DUMINICA, 12 mai 2019
Interval orar: 13:00 – 14:00 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 12:45)
SECTIUNEA PIAN – grupa 7-8 ani – INCEPATORI
1. Gheorghe Petru, Bucuresti
2. Oancea Bianca, Bucuresti
3. Radu Antonia Ioana, Bucuresti
4. Teodorescu Andrei-Cristian, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 7-8 ani – AVANSATI
1. Olteanu Vlad Mihai, Bucuresti
2. Patru Nicole, Bucuresti
3. Serbanescu David Alexandru, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 9-10 ani – AVANSATI
1. Constantinescu Cristian-Alexandru, Slatina
2. Lefter Iulia-Daria, Galati
3. Olteanu Radu Stefan, Bucuresti
4. Paraian Ioana Rebeca, Bucuresti
5. Patru Ion, Bucuresti
6. Picoche Viviane, Bucuresti
7. Trofin Maria Teodora, Bucuresti
8. Yahya Adam – Marwin, Bucuresti
14.00 – 14:30 – PREMIEREA CONCURENTILOR

DUMINICA, 12 mai 2019
Interval orar: 14:00 – 15:00 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 13:45)
SECTIUNEA PIAN – grupa 15-16 ani – AVANSATI
1. Rosu Vlad Andrei, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa 17-18 ani – AVANSATI
1. Teodorescu Iarina, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 11-12 ani – AVANSATI
1. Durina Maria Diana, Ialomita
2. Istoc Maria Isabela, Bucuresti
3. Mihaila Catinca Maria, Bucuresti
15.00 – 15:30 – PREMIEREA CONCURENTILOR

DUMINICA, 12 mai 2019
Interval orar: 15:30 – 16:30 (Concurentii sunt asteptati sa soseasca la 15:15)
SECTIUNEA CANTO – grupa 13-14 ani – AVANSATI
1. Hanu Bianca Andreea, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa 15-16 ani – AVANSATI
1. Gitoi Stefan Cosmin, Bucuresti

SECTIUNEA CANTO – grupa peste 19 ani – AVANSATI
1. Alexandru-Berlic Florentina, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa peste 19 ani – INCEPATORI
1. Plocon Mihaela, Bucuresti

SECTIUNEA PIAN – grupa peste 19 ani – AVANSATI
1. Brezeanu Constantin, Bucuresti
16.30 – 17:00 – PREMIEREA CONCURENTILOR