Rezultatele Concursului National de Interpertare Musica Vera, ed. a III-a

Concurentii vor fi premiati in cadrul GALEI “MUSICA VERA” care va avea loc in ziua de luni, 19.06.2017, orele 19,00 la Sala Mare a Colegiului National de Muzica “George Enescu” din Bucuresti (str. Gen. Gheorghe Manu, nr. 30).

Concurentii care au obtinut LOCUL I la CATEGORIILE AVANSATI vor interpreta in cadrul galei, la alegere, una din melodiile interpretate in concurs.

PREMII SECTIUNEA PIAN

Categoria pana in 6 ani inclusiv
Locul I – Patru – Nicole, Bucuresti
Locul II – Hanceriuc Sofia – Maria, Bucuresti

Categoria 7-8 ani- INCEPATORI
Locul I – Isvan Karina, Bucuresti
Locul I – Isvan Mark, Bucuresti
Locul II – Chituc Stefan, Bucuresti
Locul II – Stoica Mihnea- Teodor, Bucuresti
Locul II – Yahya Adam – Marwin, Bucuresti
Locul III – Patru Ion, Bucuresti
Locul III – Lungu Anca – Lorena, Bucuresti
Locul III – Zetu Caterina – Maria, Bucuresti
Locul III – Manolache Razvan – Constantin, Bucuresti
Locul III – Stoian Matei – Robert, Bucuresti
Locul III – Dit Nora – Maria, Bucuresti
Mentiune – Negru Stefan, Bucuresti
Mentiune – Teodorescu Leonard – David, Bucuresti
Mentiune – Iordache Elena, Bucuresti
Mentiune – Paraian Ioana Rebeca, Bucuresti
Mentiune – Huzum Elena – Alexandra, Bucuresti

Categoria 7-8 ani AVANSATI
Locul I – Gheorghe Cristian – Adrian, Bucuresti
Locul II – Pughin Maria, Bucuresti

Categoria 9-10 ani- INCEPATORI
Locul I – Nitu Catinca – Alexandra, Bucuresti
Locul I – Necşulescu Alesia Cătălina, Bucuresti
Locul II – Gavrila Andrei, Bucuresti
Locul II – Tiron Mihai – Teodor, Bucuresti
Locul III – Man Daria Maria, Bucuresti
Locul III – Staicu Filip, Bucuresti
Locul III – Ciobanu Raluca, Bucuresti
Locul III – Iştoc Maria – Izabela, Bucuresti
Mentiune – Palade Irina, Bucuresti
Mentiune – Gheorghe Calin, Bucuresti
Mentiune – Enache Miruna, Bucuresti
Mentiune – Dascal Eduard, Bucuresti

Categoria 9-10 ani AVANSATI
Locul I – Hardon Miriam – Ariana, Galati
Locul II – Manolache Sebastian – Stefan, Bucuresti
Locul III – Ciurescu Bianca – Mihaela, Bucuresti
Locul III – Imbrea Robert, Bucuresti
Locul III – Preda Daria – Teodora, Bucuresti
Mentiune – Constantin Albert – Octavian, Bucuresti

Categoria 11-12 ani INCEPATORI
Locul I – Danciulescu Elena – Alexia, Bucuresti
Locul II – Ciobotea Letitia – Maria, Pitesti

Categoria 11-12 ani AVANSATI
Locul I – Ghita Mara – Daniela, Bucuresti
Locul II – Feleaga Maria, Bucuresti

Categoria 13-14 ani INCEPATORI
Locul I – Tarata- Sfetcu Matei, Bucuresti
Locul II – Calin Irina Maria, Bucuresti

Categoria 13-14 ani AVANSATI
Locul I – Constantin Iarin – Eduard, Bucuresti
Locul II – Rosu Vlad – Andrei, Bucuresti
Locul II – Albita Alexandru – Ioan, Bucuresti
Locul III – Oprea Maria – Emilia, Bucuresti

Categoria 15-16 ani INCEPATORI
Locul I – Balcinoiu Anca – Beatriz, Ilfov

Categoria 15-16 ani AVANSATI
Locul I – Asiminei Alexandra, Bucuresti

Categoria 17-18 ani INCEPATORI
Locul I – Anton Alexandru, Bucuresti

Categoria 17-18 ani AVANSATI
Locul I – Ivanuta Andrei – Lucian, Bucuresti

Categoria peste 19 ani AVANSATI
Locul I – Brezeanu Constantin, Bucuresti
Locul II – Paraschivescu Andreea, Bucuresti

PREMII SECTIUNEA CANTO

Categoria pana in 6 ani inclusiv
Locul I – Hanceriuc Sofia – Maria, Bucuresti

Categoria 7-8 ani INCEPATORI
Locul I – Ciocanescu Eric – Mario, Bucuresti
Locul II – Radulescu Teodora – Andreea, Bucuresti
Locul III – Nemoianu Ioana, Bucuresti
Mentiune – Toma Daria – Alexandra, Bucuresti
Mentiune – Teodorescu Leonard – David, Bucuresti

Categoria 7-8 ani AVANSATI
Locul I – Budescu Crina – Ioana, Galati

Categoria 9-10 ani INCEPATORI
Locul I – Istoc Maria – Izabela, Bucuresti
Locul II – Durina Maria – Diana, Ialomita
Locul III – Neatu Daria, Bucuresti

Categoria 9-10 ani AVANSATI
Locul I – Hardon Miriam – Ariana, Galati
Locul II – Comisan Sara – Maria, Bucuresti

Categoria 11-12 ani- INCEPATORI
Locul I – Florea Rebecca – Elena, Bucuresti
Locul II – Constantin Georgiana – Madalina, Bucuresti

Categoria 11-12 ani- AVANSATI
Locul I – Hanu Bianca – Andreea, Ploiesti
Locul II – Bana Inona – Luiza, Bucuresti

Categoria 13-14 ani- INCEPATORI
Locul I – Cristache – Serbanescu Alexia – Paula, Bucuresti
Locul II – Ionescu Adrian, Bucuresti

Categoria 13-14 ani- AVANSATI
Locul I – Calinescu Andreea – Maria, Bucuresti
Locul II – Sorial Sherif, Bucuresti
Locul III – Gitoi Cosmin, Bucuresti
Locul III – Vagaon Valentina, Bucuresti

Categoria 15-16 ani- INCEPATORI
Locul I – Slir Beatrice – Florentina, Ilfov

Categoria 17-18 ani INCEPATORI
Locul I – Voinea Andreea – Stefania, Bucuresti
Locul II – Anton Alexandru, Bucuresti

Categoria peste 19 ani AVANSATI
Locul I – Alexandru – Berlic Florentina, Bucuresti

PREMII SECTIUNEA CHITARA

Categoria 7-8 ani AVANSATI
Locul I – Teodorescu Adrian – Constantin, Bucuresti

Categoria 11-12 ani INCEPATORI
Locul I – Ciobotea Letitia – Maria, Pitesti

Categoria 17-18 ani AVANSATI
Locul I – Anton Alexandru, Bucuresti

PREMII SECTIUNE VIOARA

Categoria 7-8 ani INCEPATORI
Locul I – Iordache Valentin – George, Calarasi

Categoria 11-12 ani AVANSATI
Locul I – Fota Alexandru – Iulian, Timisoara

PREMII SECTIUNE FLAUT

Categoria 11-12 ani INCEPATORI
Locul I – Preda Ariadna – Maria, Bucuresti